طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

امروز داشتن فروشگاه اینترنتی یک مزیت نیست, یک ضرورت است

طراحی سایت فروشگاهی مانند افتتاح یک شعبه جدید برای فروشگاه شماست. این شعبه در تمام روزهای سال و به صورت شبانه روزی ویترین و فروشنده محصولات شماست و مشتریان شما در مواقع نیاز به کالای شما دیگر نیاز به جستجو و مراجعه به رقبای شما ندارند. زیرا تنها با چند کلیک به شما وصل می شوند و کالای موردنظر را خریداری می کنند. البته همانطور که مهم است که فروشنده فروشگاه حضوری شما خوش برخورد و با ظاهر آراسته باشد، “طراحی وبسایت فروشگاهی” شما و ظاهر و امکانات آن نیز بسیار اهمیت دارد و در جذب مشتری تاثیر زیادی دارد. این همان نکته ای است که ما در محصول طراحی سایت فروشگاهی نوا وب به آن توجه کرده ایم.

امروز داشتن فروشگاه اینترنتی یک مزیت نیست، یک ضرورت است.

پیشرفت حوزه آی تی و رسوخ اینترنت به لایه‌های گوناگون زندگی بشر، کار را به جایی رسانده است، که اگر شما صاحب یک فروشگاه فیزیکی هستید و تا بحال اقدام به تاسیس شعبه آنلاین فروشگاه خود ننموده‌اید، احتمالا در آینده‌ای نه چندان دور، در پایداری کسب و کارتان با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهید شد. در واقع، امروزه داشتن وب‌سایت برای یک فروشگاه‌، از یک فرصت، یا به تعبیر دیگر، یک گزینه اختیاری، به یک ضرورت مهم، مبدل شده است. شرایط حال، با آن دورانی که دیجیکالا و سایر آنلاین شاپ‌های نامدار فعلی، به دنبال متقاعد‌سازی مردم، برای خرید کالا‌های مورد نیاز از اینترنت بودند، به کلی فرق کرده است. در زمانه کنونی، بدنه اقتصاد جامعه، که بخش غالب آن را، متولدین دهه‌های 60 و 70 تشکیل داده‌اند، به خرید اینترنتی اقبال نشان داده‌اند و در میان افراد جوان و میانسال عصر حاضر، کمتر کسی را می‌توان یافت که تا به حال، یک‌بار هم، خرید کالا از فضای وب را، تجربه نکرده باشد.

 

طراحی فروشگاه اینترنتی با بهترین سیستم مدیریت محتوای دنیا

بیش از 50 درصد سایت‌های دنیا از وردپرس استفاده می‌کنند. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار چاک، امن و سریع است. سایت‌های معتبر و جهانی مثل نیویورک تایمز و سایت رسمی مرسدس بنز بر پایه ودرپرس طراحی شده و میزبان میلیون‌ها بازدیدکننده هستند.

روزانه صدهاهزار توسعه‌دهنده در دنیا بر روی چابکی بیشتر و امنیت وردپرس کار می‌کنند. مساله‌ای که موجب بهبود مستمر وردپرس شده و هزینه‌های توسعه‌ای آن را کاهش می‌دهد.

چرا کد نویسی اختصاصی در مرحله شروع انتخاب خوبی نیست؟

نوا وب چرخ را از اول اختراع نمی‌کند! کدنویسی اختصاصی یک وب سایت علاوه بر هزینه بالا، شما را با مشکلات امنیتی و کاربری فراوانی رو به رو می‌کند. سایت کدنویسی شده اختصاصی یک سیستم تست نشده است. کوچک‌ترین ایراد در کدنویسی می‌تواند هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل کند.

از طرف دیگر در این سیستم ها شما همیشه به شرکت طراحی سایت وابسته هستید. در صورتی که شرکت طراحی سایت با شما همکاری نکند، امکان توسعه کسب و کار خود را از دست می‌دهید.

اما وردپرس یک سیستم بسیار محبوب است و حتی در صورت قطع همکاری با شرکت طراحی سایت خود می‌توانید به کمک یک توسعه‌دهنده سایت خود را توسعه دهید و یا یک تیم توسعه داخلی تشکیل دهید.

 

امکانات فروشگاه اینترنت

امکانات موجود بسته به روش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، می‌تواند بسیار گسترده و مطابق نیازهای صاحبان فروشگاه باشد. برای شروع به کار یک فروشگاه اینترنتی نیازی نیست تمامی امکانات موجود در سایت آمازون یا دیجی‌کالا را در سایت خود داشته باشید، امکانات موجود در سایت شما می‌بایست با توجه به توان پشتیبانی و نیروهای انسانی شما و نوع خدمات و محصولاتی که ارائه می‌کنید، طرح‌ریزی شوند.تمرکز بیش از اندازه روی امکاناتی که توانایی پشتیبانی آن‌ها را نخواهید داشت، تنها سبب می‌شوند طول اجرای پروژه و هزینه‌های ایجاد و نگهداری آن از کنترل شما خارج شوند. برخی از امکانات متداول که در اغلب فروشگاه‌های اینترنتی مورد نیاز هستند عبارتند از:
امکان تعریف محصولات و دسته‌بندی‌ها و ویژگی‌های مختلف برای آن‌ها
امکان تعریف روش‌های حمل و پرداخت مختلف برای گروه‌های مختلف محصولات
امکان فروش محصولات به صورت فیزیکی و به صورت دانلودی
امکان تعریف محصولات مشابه و مرتبط با هر محصول
دریافت بانکی وجه خریدها با استفاده از کارت‌های عضو شتاب
دریافت وجه کالا و خدمات فروخته شده به صورت حضوری
تخصیص برچسب به محصولات برای یافته شدن آسان کالاهای مشابه
تعریف کوپن تخفیف با قوانین مختلف برای مشتریان
تعریف توضیحات، ویژگی‌ها، تصاویر مختلف و گالری تصویر برای هر محصول
تعریف سطوح دسترسی مختلف برای مدیران فروشگاه
خرید بدون ثبت نام در فروشگاه و امکان خرید پس از ثبت نام و قابلیت پیگیری سفارش‌های قبلی
تعریف تخفیف و فروش ویژه برای محصولات خاص

امنیت 100 درصدی وب‌سایت یک دروغ بزرگ است. هیچ وب‌سایتی در دنیا 100 درصد امن نیست و همیشه راه‌هایی برای نفوذ وجود دارد. ما در فرآیند طراحی سایت از آخرین متدهای امنیتی برای حفظ امنیت شما و اطلاعات کاربران استفاده می‌کنیم. اما در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، تیم ما در کمتر‌ین زمان ممکن پاسخ‌گوی شما است.

پیش نیازهای طراحی سایت فروشگاهی چیست ؟

فروش اینترنتی همانند فروش فیزیکی، پیش‌نیازهایی دارد. نخستین گام در ایجاد یک فروشگاه اینترنتی، تحلیل و برنامه‌ریزی است. باید توجه داشت که فروش تمامی کالاها از طریق اینترنت امکان‌پذیر نیست. برخی انواع کالاها به بررسی حضوری و گفتگوی رودررو نیازمند هستند. برخی دیگر از کالاها به دلیل قیمت بالا یا نیاز به بررسی و دقت بیشتر ممکن است امکان فروش از طریق اینترنت را نداشته باشند.
پس از نیازسنجی و برنامه‌ریزی، ایجاد یک چرخه‌ی تامین و توزیع کالا الزامی است. تعیین روش‌ها و فرآیندهای تامین کالا در هنگام سفارش و روش‌ها و فرآیندهای ارسال کالا در زمان مناسب از پیش‌نیازهای دیگر در فروش اینترنتی است. در مرحله‌ی بعدی، می‌بایست طرحی جذاب و مطابق با اصول تجربه‌ی کاربری ایجاد شود. ساخت و طراحی سایت فروشگاه اینترنتی علاوه بر ایجاد جذابیت، می‌بایست ایجاد کننده‌ی اعتماد نیز باشد. طرحی که کیفیت پایین داشته باشد یا اطلاعات مورد نیاز مشتری را در اختیارش قرار ندهد، نمی‌تواند تولید‌کننده‌ی اعتماد و سبب خرید اینترنتی شود.
برنامه‌نویسی فروشگاه اینترنتی گام نهایی است. پس از برنامه‌نویسی، دریافت نماد اعتماد الکترونیک و مراحل لازم برای پرداخت الکترونیک ضروری است.